Ferie w domu

Ferie zimowe to jeden z bardziej lubianych okresów w roku. O ile pogoda dopisuje, możemy oddać się zimowemu szaleństwu nawet na własnym podwórku. Problem pojawia się kiedy nie mamy tak naprawdę co ze sobą zrobić, a za oknem leje deszcz i jest nieprzyjemnie. Oto kilka propozycji na spędzenie czasu w domu w podczas zimowej przerwy dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Planszówki

Dobrym pomysłem na zajęcie czasu zarówno dzieciom starszym jak i młodszym są planszówki. Tego rodzaju gry przeżywają właśnie renesans. Dla maluchów idealnie sprawdzą się proste rozgrywki, które nie wymagają czytania skomplikowanych zasad, jak na przykład grzybobranie czy memory. Kupując grę warto zwrócić uwagę na wiek, dla którego dana gra jest przeznaczona. Dzięki temu dziecko będzie nią zainteresowane. Dodatkowo te dla maluchów rozwijają także podstawowe umiejętności takie, jak liczenie w zakresie 1-6 czy zapamiętywanie. Starszym dzieciom i młodzieży poleca się gry strategiczne i logiczne. Zwykle rozrywka jest tak wciągająca, że nie zauważają upływającego czasu, dlatego są idealne na nudę w deszczowe dni.

Filmy i seriale

Platformy streamingowe to idealne miejsce dla tych, którzy narzekają na nudę. Z pewnością znajdziesz tam wiele ciekawych propozycji. Możesz dobrać je do swoich preferencji. Zwykle na strat dostajesz jakiś okres próbny więc możesz sprawdzić, czy coś, co Cię interesuje, akurat jest dostępne. Wiemy, jak wciągające potrafią być nowe sezony, dlatego przed seansem warto przygotować sobie coś do picia i jedzenia. Ich dużym plusem, poza szerokim wyborem dostępnych materiałów jest także możliwość dopasowania języka napisów i lektora. Możesz także w dowolnym momencie zatrzymać i wznowić film.

 DIY

Ciekawym pomysłem na spędzenie czasu wspólnie z domownikami jest tworzenie różnych DIY. Mogą to być ozdoby albo różne ciekawe dekoracje. Kolejnym pomysłem jest także samodzielne wykonanie pluszaków czy gier planszowych. Można je później przeznaczyć na licytacje czy aukcje charytatywne. Można zatem połączyć przyjemne z pożytecznym. Być może odkryjesz w sobie talent i diy stanie się Twoją pasją i pracą? Wiele osób uczy się jak korzystać ze swoich umiejętności i na nich zarobić

Przeczytaj również:  Przekąski na sylwestra

Książki

Były seriale to czas na książki. Jeżeli jesteś rodzicem to wspólne czytanie z pewnością sprawdzi się idealnie w długie, zimowe wieczory. Być może dzięki temu nauczysz swoje dziecko właśnie tej umiejętności? Z pewnością poprawi składanie zdań i sylab, a także rozwinie wyobraźnię. Dobra książka potrafi skutecznie zrelaksować i przenieść czytelnika do innego wymiaru, dlatego tak chętnie po nie sięgamy. Wybierz ulubiony gatunek i daj się ponieść fali czytania. Zanim się obejrzysz minie sporo czasu. Być może któraś historia zainspiruje Cię do stworzenia własnej historii?

Języki obce

Czas wolny to świetny okres do… nauki. Być może internetowy kurs językowy będzie fajną formą rozrywki? Jeżeli zawsze marzyłeś o nauce jakiegoś języka, ale nie wystarczyło Ci czasu to może właśnie teraz jest na to czas? Możesz poświęcić go tyle ile uznasz za stosowne. Bez zbędnej presji, że idzie Ci za wolno i bez wstydu z powodu konieczności mówienia. Daje Ci to pełną swobodę i nie zniechęcisz się pod wpływem grupy. Wszelkiego rodzaju kursy dostępne online to dobra forma na zdobycie nowych umiejętności w domowym zaciszu. Są także tańsze niż standardowe i nie wymuszają konieczności wychodzenia z domu.

Gotowanie

Kolejną ciekawą formą spędzania czasu jest gotowanie lub pieczenie. Z pewnością obiad robisz każdego dnia. Od początku możesz pokazywać swojemu dziecku najprostsze potrawy. Wspólne odkrywanie nowych smaków z pewnością będzie bardzo inspirujące. Im dziecko będzie starsze, tym więcej będzie mogło robić. Możesz zainwestować w specjalne sztućce, którymi nie zrobi sobie krzywdy, a krojenie będzie sprawiało mu mnóstwo radości. Podobnie z pieczeniem. Możecie tworzyć różnego rodzaju desery i eksperymentować z dekoracjami.

Jak widzisz ferie w domu nie muszą być wcale nudne. Niezależnie od tego czy jesteś uziemiony z dzieckiem w domu z powodu pogody czy innych czynników nie musicie narzekać na nudę. Starajcie się spędzać jak najwięcej czasu razem. Dorosłym i młodzieży polecamy odłożenie pracy i rozwijanie własnych zainteresowań.

Przeczytaj również:  Narty zjazdowe – jak kupić z głową i nie przepłacić