Filtrowana woda z kranu

Picie wody jest niezwykle ważne dla naszego zdrowia. Właśnie dlatego, warto codziennie nawadniać nasz organizm. Nie zawsze jednak mamy możliwość pójścia do sklepu i zaopatrzenia się w butelkę z wodą. Rozwiązaniem jest posiadanie w plecaku lub torbie butelki z filtrem. W takiej sytuacji możesz bez problemu nalać wody z kranu i zaspokoić swoje pragnienie. W domu nie musisz szukać butelek. Wygodniejszą opcją jest dzbanek, który umożliwi Ci korzystanie z wody kranowej. Jeszcze inną alternatywą jest zamontowanie specjalnego filtra w kranie, którym będzie leciała woda filtrowana.

Rodzaje filtrów

Możemy wyróżnić filtry mechaniczne, z wkładem węglowym i wykorzystujące zjawisko odwróconej osmozy. Każde z rozwiązań sprawdzi się zarówno w gospodarstwie domowym, jak i w gastronomii czy biurze. Filtry mechaniczne instaluje się w dowolnej sieci wodociągowej za wodomierzem. Nie wyjaławiają one wody z minerałów i skutecznie zatrzymują wszelkie zanieczyszczenia, jak na przykład piasek. Taki system może być wyposażony w różne filtry, warto więc na etapie ich zakładania poradzić się specjalistów.

Filtry z wkładem węglowym równie często stosuje się w domowych systemach czyszczenia wody. Pozwalają one na poprawę smaku i zapachu wody kranowej. Dodatkowo oczyszczają ją z wszelkich substancji szkodliwych, w tym również pestycydów. Odwrócona osmoza to kolejny sposób na uzdatnianie wody. Dzięki zastosowaniu specjalnej membrany osmotycznej, z wody zostają usunięte wszelkie zanieczyszczenia, nawet te najdrobniejsze. Co ciekawe, oczyszczona woda może być spożywana prosto z kranu, a cząsteczki zanieczyszczeń wędrują do kanalizacji i taką ciecz można wykorzystać do spłukania na przykład toalety.

Korzyści z zastosowania zestawów filtrujących

Woda z kranu zostaje pozbawiona wszelkich szkodliwych substancji, co znacząco wpływa na jej zapach i smak. Poprawa jakości wody oddziałuje również na Twoje potrawy, czy intensywniejszy smak kawy i herbaty. Wkłady filtrujące pozwalają na przefiltrowanie setek litrów wody, a instalacje są trwałe i praktyczne. Natomiast wkłady i membrany charakteryzują się ogromną wytrzymałością. Niskie koszty utrzymania są kolejną zaletą przemawiającą za korzystaniem z takich rozwiązań.

Alternatywy

Jeżeli nie chcesz wykorzystać instalacji i nie odpowiada Ci również odwrócona osmoza, Warszawa chętnie stawia na wspomniane już wcześniej butelki lub dzbanki. Filtr do wody Aquaphor włożony do dzbanka świetnie filtruje i zapewnia od miesiąca, aż do trzech miesięcy pracy bez konieczności jego wymiany, w zależności od modelu. To najwygodniejszy sposób, który z pewnością docenisz w domu czy w biurze. Smak ulubionej kawy i herbaty będzie intensywny i niczym niezakłócony.

Przeczytaj również:  Jazda na rolkach – niekonwencjonalna forma fitnessu

Używanie filtrów do wody eliminuje zużycie plastiku, a tym samym chroni naszą planetę. Jest wygodne i łatwe w stosowaniu, a każdy łyk wody z pewnością będzie Ci smakował. Ugaś swoje pragnienie przefiltrowaną wodą z kranu. Postaw na wybrany sposób i ciesz się komfortowym rozwiązaniem w Twoim domu.