Jak na co dzień dbać o włosy?

Zdrowe włosy to marzenie każdego. W tym przypadku, jak i w wielu innych, podział na płeć kompletnie nie ma znaczenia. Jednak, aby osiągnąć odległy cel w postaci „fryzury idealnej” musimy się nieźle natrudzić. Podobno najlepiej uczyć się metodą prób i błędów, jednak my zadecydowaliśmy, że wszystkiego o włosach możesz nauczyć się za jednym razem. Poniżej znajdziesz wszystkie najważniejsze zasady.

Rozczesuj włosy

Tradycyjnie zaczynamy od zasady najprostszej: codzienne czesanie włosów dwa lub trzy razy dziennie polepsza krążenie i stymuluje porost włosów. To także idealny sposób na to, by dodać naszym włosom nieco blasku. Choć wszystko wydaje się bardzo proste, podczas codziennego rozczesywania warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Po pierwsze rozczesywanie rozpocznij od końcówek – dzięki temu unikniesz szkodliwego, i bolesnego wyrywania włosów. Poza tym zwróć również uwagę na tworzywo, z którego została wykonana Twoja szczotka. Najlepiej zdecydować się na włosie naturalne – np. dzika, które sprawi, że nasze włosy nie będą się elektryzować.

Jak na co dzień dbać o włosy?

Mycie wydłuża życie

Jeśli chodzi o codzienne mycie włosów, w tym przypadku zdania są podzielone. Najlepiej po prostu kierować się zdrowym rozsądkiem i potrzebami swoich włosów. Jednak poza samą częstotliwością należy również zwrócić uwagę na stosowane specyfiki. Wbrew powszechnym opiniom szampon jest nieco mniej istotny – jego głównym zadaniem jest oczyszczenie skóry głowy. Jednak kluczową rolę odgrywa odżywka. Wybieraj produkty o dużej zawartości naturalnych ekstraktów i zrezygnuj ze szkodliwych SLSów oraz SLESów. Pamiętaj żeby odżywkę stosować podczas każdego mycia włosów. Natomiast jeśli boisz się obciążenia, nakładaj ją od ucha w dół lub na same końcówki.

Kolejne kroki

Ręcznikowe turbany to codzienność w niemal każdym domu. Jednak zbytnie szarpanie i tarcie włosów może spowodować nie tylko ich wypadanie, ale także osłabienie i zwiększoną łamliwość. Właśnie dlatego najlepiej korzystać z delikatnych papierowych ręczników lub… starej bawełnianej bluzki. Poza tym po osuszeniu włosów warto postawić na serum ochronne na końcówki, które nie tylko ochroni nasze włosy przed wysoką temperaturą, ale także zmniejszy ich łamliwość.

Przeczytaj również:  Jak zwiększyć zdolność kredytową

Domowe SPA

Jeśli chcesz mieć zdrowe i mocne włosy, niestety musisz poświęcić im trochę czasu. Najlepszym rozwiązaniem będzie dobrej jakości maseczka. Wystarczy ją stosować raz w tygodniu, a nasze włosy z pewnością odżyją. Poza tym w większości przypadków szczególnie dobrze sprawdza się olejowanie włosów. Jednak przed tym zabiegiem postaraj się określić porowatość swoich włosów po to, by jak najlepiej dopasować olejek. W tym celu możesz skorzystać z różnych testów internetowych, które okazują się dużo skuteczniejsze niż „domowe” metody.

Dostosuj się

Mało kto wie, że nasze włosy również trzeba przygotować na zmieniające się pory roku. W sezonie letnim należy postawić na szampony i odżywki silnie nawilżające oraz dodatki chroniące przed promieniowaniem UV. Natomiast podczas mrozów częściej możemy pozwolić sobie na obecność sylikonów, które ochronią nasze końcówki np. przed ciągłym ocieraniem o szal. Po każdym sezonie obowiązkowo należy udać się do fryzjera i obciąć końcówki. Nawet, a właściwie zwłaszcza wtedy, gdy chcemy zapuścić włosy.