Nauka zdalna – jakie urządzenia warto wymienić na nowe

Powrót dzieci i młodzieży do szkół po okresie nauki zdalnej wymagał wytrwałości i cierpliwości, zarówno ze strony uczniów, jak i rodziców. Rozwijanie swoich zainteresowań i umiejętności przy pomocy zajęć online stało się świetną alternatywą dla stacjonarnych lekcji. Zadbajmy o stabilne połączenie z Internetem – niezbędne nie tylko do nauki, ale także komunikacji z rówieśnikami, czy konwersacji z lektorem języka obcego. Podpowiadamy, jakie urządzenia będą wydajnie i sprawnie działać.

zdalna nauka - urządzenia

Stabilne połączenie z Internetem

Obecnie nie tylko do zajęć online potrzebny jest szybki Internet. Coraz więcej platform edukacyjnych, szkół językowych czy nawet zajęć artystycznych odbywa się zdalnie. Nowoczesna forma pozwala dzieciom i młodzieży (a także dorosłym) rozwijać swoje zainteresowania i zdobywać nowe umiejętności bez konieczności wychodzenia z domu. Niektóre aplikacje, w szczególności te do transmisji obrazu video, wymagają szybszego połączenia, które zagwarantuje odpowiedni router 5G. Sprzęty, obsługujące mobilną technologię piątej generacji, pozwolą użytkownikowi korzystać z większej przepustowości sieci. Wydajny router da możliwość korzystania ze znanych już z innych urządzeń funkcji, takich jak zapora sieciowa, kontrola rodzicielska czy udostępnianie sieci swoim gościom dzięki. Wspólna nauka będzie przebiegała płynniej i nie zaskoczy nas zerwane połączenie.

Mały pomocnik w codziennej nauce

Uczniowie kochają gadżety! Warto więc pomyśleć o designerskiej lampce na biuro, która zagwarantuje odpowiednie oświetlenie w trakcie nauki. Praktycznym rozwiązaniem jest możliwość ustawienia barwy światła wedle własnych upodobań. Taką opcję ma żarówka LED, która oferuje pełne spectrum kolorów do indywidualnego dostosowania. Światło do nauki powinno pobudzać, dlatego polecamy wybrać to, o chłodnej barwie, które ułatwi koncentrację. Optymalne będzie światło o temperaturze barwowej 6500 kelwinów. Przed snem można je zmniejszyć na cieplejszą wersję, która będzie sprzyjała wyciszeniu i ułatwi zaśnięcie. Warto pamiętać, że takimi żarówkami można sterować przy  pomocy aplikacji mobilnej. Pozwala to również zaoszczędzić pieniądze i zmniejszyć zużycie energii elektrycznej. Można ją zapalić lub wyłączyć niezależnie od tego, czy jesteś w domu czy poza nim. Wygodne, prawda?

Przeczytaj również:  Jesienne kawy

Wielu rodziców stara się zadbać o rozwój dziecka poprzez dodatkowe, pozalekcyjne zajęcia. W przeciągu ostatniego roku wielu zwolenników zyskały portale i platformy edukacyjne online zarówno z ofertą wielu przedmiotów, jak i dedykowanym konkretnym, na przykład rozwijającym zdolności matematyczne, czy językowe. Lekcje mogą odbywać się z udziałem nauczyciela lub przy wykorzystaniu różnego rodzaju animacji, testów czy zabaw, które dziecko może wykonywać w dowolnej kolejności. Stabilne łącze internetowe pozwoli uczniowi zalogować się do systemu, by wykonać kolejne ćwiczenia, a rodzicom sprawdzić postępy w nauce.