Sprawne zarządzanie ruchem drogowym!

Sprawne zarządzanie ruchem drogowym

W Polsce przypada 747 pojazdów na 1000 mieszkańców, co daje drugie miejsce w Europie. Przy takiej liczbie samochodów niezbędne jest specjalistyczne narzędzie do zarządzania ruchem, które pozwoli usprawnić przemieszczanie się transportu publicznego, ustalać priorytety przejazdów, monitorować sytuacje na drogach i informować kierowców o zdarzeniach. Takie funkcje i wiele więcej zapewnia system SPRINT/ITS. Sprawdź, czym się charakteryzuje i dlaczego warto go wybrać.  

Czym jest system SPRINT/ITS?

Zarówno w miastach, jak i na obszarach pozamiejskich niezbędne są wyspecjalizowane podsystemy, umożliwiające sterowanie ruchem, monitoring wizyjny czy zarządzanie transportem publicznym. Ważne są także oprogramowania, wykorzystywane przy nagłych zdarzeniach, takich jak na przykład wypadki drogowe. W takim przypadku pomocne okazują się oprogramowania umożliwiające detekcję, automatyczne rozpoznawanie tablic rejestracyjnych, a także informowanie pozostałych uczestników ruchu o zdarzeniu. Wszystkie podsystemy odpowiedzialne za te funkcje, integruje system SPRINT/ ITS (https://sprint.pl/pl/uslugi/aplikacja-sprint-its).

Platforma została stworzona z wykorzystaniem wyspecjalizowanych narzędzi programistycznych do wizualizacji danych o nazwie VIZAN. Można ją skonfigurować pod specyficzne potrzeby miast oraz obszarów pozamiejskich. Oprócz sterowania ruchem i zarządzania transportem, system ITS umożliwia nadawanie priorytetów pojazdom komunikacji miejskiej, co pozwala zwiększyć ich punktualność. Platforma udostępnia także informacje parkingowe i informację o korkach, dzięki temu kierowcy mogą lepiej zaplanować trasę. System zwiększa poziom bezpieczeństwa oraz usprawnia przemieszczanie się, zarówno osobom poruszającym się prywatnymi samochodami, jak i tym, którzy wybierającą komunikację miejską.

Jak wdrożyć system ITS?

Zintegrowana platforma łącząca podsystemy zarządzania ruchem zapewni nie tylko sprawny transport na drogach, ale i bezpieczeństwo. To także spore udogodnienia dla mieszkańców – punktualna komunikacja miejska, lepsze planowanie trasy w celu ominięcia zatorów, a także informacja parkingowa sprawiają, że codzienna droga do pracy jest mniej stresująca i zajmuje mniej czasu. Jeżeli jesteś zainteresowany wdrożeniem Systemu SPRINT/ ITS w swoim mieście, skontaktuj się z Sprint S.A.. Specjaliści zapewniają konsultację oraz analizę potrzeb, aby jak najlepiej dopasować rozwiązanie. Zweryfikują istniejące rozwiązania i postarają się zintegrować je z nową platformą. Po kompleksowym wdrożeniu możesz liczyć na korzystny serwis pogwarancyjny i utrzymaniowy. System SPRINT/ ITS może być rozbudowywany etapowo o kolejne moduły, co pozwoli Ci zadbać o idealną organizację w Twoim mieście.

Przeczytaj również:  Czy można samodzielnie zaprojektować swój ogród?